2020 08 29 Seksualumas geštalto požiūriu

2020 08 29 Seksualumas geštalto požiūriu

Kviečiame jus dalyvauti teoriniame-praktiniame seminare „Seksualumas ir geštalto psichoterapija”,kuris yra skiriamas geštalto studentams ir psichoterapeutams, kaip dirbti su seksualumo temomis psichoterapiniame procese.

Seksualumas yra vienas iš svarbiausių žmogaus būties matmenų. Kaip daugialypė žmoguje slypinti gyvenimo jėga, seksualumas paliečia visus gyvenimo aspektus ir pasireiškia daugybe būdų. Nenuostabu, kad esant seksualiniams sunkumams arba sutrikimams, mes tampame mažiau gyvybingi ir prarandame gyvenimo džiaugsmą.

Tačiau dažnai klientui labai sunku atsiverti ir kalbėti seksualumo temomis, nes jos yra intymios ir jautrios, be to, atvirą pokalbį apie seksą blokuoja ir iš šeimos bei aplinkos atsinešti įsitikinimai ir apribojimai. O jei ir terapeutas gėdijasi, klientas niekada neišdrįs papasakoti jam intymių dalykų, negalės dirbti su savo sunkumais šioje srityje. Svarbu, kad specialistas pajustų savo seksualumą, suprastų savo introjektus ir galėtų bendrauti šia tema be suvaržymų ir gėdos. Todėl seminaro metu tyrinėsime savo seksualumą bei kalbėsime apie tai, kaip seksualumas „gyvena“ mūsų kasdienybėje.

Geštalto terapija pasižymi holistiniu požiūriu ir tyrinėja žmogų per penkių pagrindinių tarpusavyje susijusių dimensijų – fizinės, emocinės, intelektualinės, socialinės ir dvasinės – sąveiką. Per šią prizmę pažvelgsime ir į seksualumo fenomeną.

Seminaro metu paliesime šias temas:

– seksualumo samprata ir vystymasis;
– seksualinio kontakto ciklas ir jo nutraukimai;
– seksualumas santykiuose;
– agresyvumas ir seksualumas;
– gėda ir kiti “nepatogūs“ jausmai;
– seksualinė sveikata ir kt.

Seminare teorija bus derinama su praktinėmis užduotimis ir eksperimentais, bus erdvės klausimams ir diskusijai.

Seminaras skirtas geštalto terapeutams, geštalto mokymo programų dalyviams, psichologams, socialiniams darbuotojams, kitų psichoterapijos krypčių atstovams ir visiems, besidomintiems seksualumo fenomenu.

Seminaro vedančiosios:

Irina Mediucha – geštalto krypties psichoterapeutė, psichologijos magistrė, psichologė EuroPsy, LPS narė. Irinos specializacija yra darbas su seksualinėmis problemomis, ji dalyvavo mokymuose ir seminaruose šia tema Lietuvoje ir užsienyje. Šiuo metu Irina gyvena ir dirba Vokietijoje.

Natalja Mamedova-Ryčkovė – geštalto psichoterapijos praktikė, dalyvauja ESOG (Ecole de Sexothérapie à Orientation Gestaltiste) darbo su seksualumu specializacijoje. Natalja yra kūno sąmoningumo lavinimo terapeutė, Kundalini jogos mokytoja, domisi tantrinėmis praktikomis bei meditacija.

Seminaras vyks rusų ir lietuvių kalbomis. Numatomas vertimas į lietuvių kalbą.

Seminaro tvarkaraštis:
šeštadienis rugpjūčio 29 d. 09:00 – 16:30 val.
Kaina: 80 eur.

Registracija mokymai@gestaltoterapija.lt, (Ingrida).