Kas yra geštalto terapija?

Geštalto psichoterapija – tai kontaktas. Tai santykis su savimi, su kitais žmonėmis ir aplinka. Tai kokybiškas santykis. Tai pilnas santykis išgyvenant dabarties momentą. Tai kūrybiškas, įkūnytas, išjaustas, įžodintas ir santykiu paremtas gyvenimas. Tai principai, kurie padeda gyventi gyvenant savo gyvenimą protu, širdimi ir kūnu.

Geštalto psichoterapija – tai humanistinė egzistencinė psichoterapijos kryptis. Dažniausiai minimas įkūrėjas yra Fritz Perls, tačiau ją sugalvojo ir įkūrė net septyni autoriai. Pagrindinis geštalto psichoterapijos tikslas – lavinti sąmoningumą. Kai laviname sąmoningumą, labiau jaučiame save, pastebime kitus. matome save santykyje su žmonėmis, atpažįstame savo ir kitų poreikius bei elgesio modelius. Mes nesiekiame keistis ir tobulėti.

Mes siekiame suprasti save ir kitus. Kai mes suprantame save ir priimame, gyvenimas kokybė pagerėja ir įvyksta netikėti pokyčiai.

Geštalto terapijos principai gali būti taikomi labai plačiai – individualioje terapijoje, psichoterapinėse ir mokymo grupėse, organizacijose ir bendruomenėse. Tai ne tik technikų ar metodų rinkinys, tai – gyvenimo būdas.